Najlepszy Blog Prawniczy

  • - Ciekawe artykuły z prawa gospodarczego
  • - Interesujące publikacje z prawa cywilnego
  • - Zasady funkcjonowania prawa karnego
  • - Działania prawne w sprawach rodzinnych
  • - Wyjaśnienie zagadnień prawnych

Najnowsze wpisy na blogu

Prosta spółka akcyjna – czym jest i komu ma służyć?

Prosta spółka akcyjna to pomysł ministra przedsiębiorczości i technologii na ułatwienie podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej oraz zwiększenie możliwości inwestycyjnych polskich przedsiębiorców. Jest to również sposób na zatrzymanie w Polsce właścicieli firm, którzy rozważają przerejestrowanie swoich biznesów do innych krajów.

Taryfikator punktów karnych 2019

Każdy kierowca powinien pozostawać na bieżąco z aktualnymi przepisami drogowymi – również tymi dotyczącymi przyznawania punktów karnych za różne przewinienia na drodze. W 2019 nowelizacja ustawy prawa o ruchu drogowym nie przyniosła zbyt wielu zmian.

Upadłość konsumencka – czym jest i jak ją ogłosić?

Ogłoszenie upadłości to hasło, które jednoznacznie kojarzy nam się ze sferą biznesu. Tymczasem taką procedurę może wdrożyć również osoba fizyczna, która nie prowadzi działalności gospodarczej. Jest to rozwiązanie, z którego korzysta wiele osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej.

Dobra osobiste, czyli jakie?

W kontekście różnych sytuacji związanych z prawem często mówi się o naruszeniu dóbr osobistych. Wielu z nas korzysta z tego określenia, zupełnie nie zdając sobie sprawy z tego, co tak naprawdę oznacza.

Otwieramy kancelarię adwokacką, radcy prawnego itp.

Założenie kancelarii prawnej lub radcowskiej pod wieloma względami przypomina rozpoczęcie innego, dowolnego biznesu. Jak otworzyć własną kancelarię? O czym należy pamiętać i z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

Kiedy nie dostaniesz rozwodu?

Jeśli sąd uzna, że para nie spełniła określonych warunków, może nie udzielić jej rozwodu. W jakich przypadkach możemy go nie uzyskać?